home info historie kontakt line up liga statistiky foto vzkazy

sms

MH centrum

14.7.2004

Expresní zpráva
Před třemi týdny se uskutečnila exhibice mezi výběry oblastní a okresní, tedy ( pro Fábu a Páva ) první a druhé, ligy, s následným vyhlášením nejlepších hráčů a týmů sezony. Dostalo se i na torpedovskou M.H. sebranku. Zcela neočekávaně byli z tolik vyrovnaného kolektivu, vyzdviženi dva hráči. Bartoch získal cenu pro nejlepšího gólmana soutěže, Krtek zase byl nejužitečnějším hráčem play-off. Tímto získali titul primadona a ostatní se mají na co těšit! Bude to s nima k nevydržení. No a Placatkové? Bohužel zas nic! Vedení soutěžě prý pořád nemůže vymyslet tu správnou kategorii. Torpedo jako celek pak obdrželo pohledný, v barvách vyvedený diplom za první místo. Je k náhlédnutí ve sklepě slávy u vedoucího mužstva. Kde je konec poháru se neví. Naposledy byl spatřen v rukách pana Skály a vůbec poslední zmínka o poháru byla z úst Fáby, pobíhajícího ve tři ráno před Safoušovým restaurantem se slovy: „Kde je pohár, já chci pohár“. Proto by se prvotní pátrání mělo zaměřit především na poličky v dětských pokojíčcích obou zmíněných! V samotné exhibici zvítězil, v pohledných červených bressonských dresech hrající, výběr oblastní ligy 7:6 na penalty. Hoši z Torpeda opět byli vidět. Ondra dostal pouze jeden gól, Skalka měl bilanci 2+1 a Krtek 1+2. K jeho plusům patřilo i to, že donutil Rudu, stojícího na druhé střídačce, k zoufalému výkřiku: „ Vždyť vám dělá pořád jednu a tu samou kličku“. A také improvizovaný rozhovor se spíkrem zápasu Z.Zímou, kdy plným tribunám sdělil, jaké to měl vlastně pocity! Omluvil se pouze Čermis, který se účastnil na Malysově exhibici ( nebo benefici?), ale byl tam také vidět. A také Ziky, Míra, Zumák, Pelcák, Pepa, Týba, Čuli Samča, Negroza, Vejvis … To je ovšem na jiný článek. Nebo spíš spis.

31.5.2004

!!! MISTŘI !!!
Torpédo stoupá stále výš. I když tomu po loňském prohraném finále věřil málokdo, MH i posedmé po sobě skončilo lépe než předchozí rok a ve své páté sezóně v oblastní lize ji letos dokázalo vyhrát. Ve finále však narazilo na vítěze základní části - Libušín, který celou sérii dokazoval, proč byl letos dlouho nejlepším týmem. V prvním zápase dostal po nerozhodné první třetině hnědky pod tlak a zejména zásluhou výborně sehraných přesilovek, kterých mu nestíhající MH dopřálo dosyta, šel do vedení o tři branky. Možná ho však tento fakt trochu ukolébal a jelikož Torpedo se letos nevzdává, podařilo se mu zaslouženě ve třetí čáasti srovnat se soupeřem krok a později i skóre. Famózně opět zahrála první lajna vedená Krtkem, když tři její hráči se rovnoměrně podělili o všechny branky Torpeda a připsali si každý pět kanadských bodů do bodování playoff. Sám Krtek pak přidal ještě šestý, když proměnil rozhodující šestý nájezd, protože utkání skončilo i po prodloužení nerozhodně. A jelikož nervák Pošmourný nevyzrál ve svém druhém pokuse na Ondru, šlo Torpedo ve finále do vedení a stačilo mu další víkend zvítězit už jenom jednou.

To se také podařilo. Při absenci svého nejlepšího forwarda Krtka sice nejprve v dopoledním zápase koukalo jak tele na vrata, když ho ve vysokém tempu a jen dvou lajnách hrající soupeř přejel 7:1, ale stalo se mu to zřejmě osudným, protože odpoledne již neměl tolik sil. Torpedo, které nemělo co ztratit se z vysoké porážky sebralo, začalo opět předvádět svojí hru, která je pro něj typická a ze zajištěné obrany podnikalo smrtící výpady k soupeřově bráně. Hned v první části tak zasadilo křídlum tři důležité zásahy, ze kterých se soupeř již nedokázal vzpamatovat. Přestože mu nešlo upřít snahu, tak seznal, že proti prešovskému betonu Torpeda bude dotažení třígolového manka těžkým úkolem. A potvrdilo se, MH již nikam nespěchalo a až na jednu chybu toho stále unavenějšímu soupeři příliš nedovolilo. Ten se navíc sám v závěru vlastní nedisciplinovaností připravil o možnost většího náporu. MH tak dosáhlo na pomyslný vrchol a jsme všichni zvědavi, co předvede v příští sezóně, neb se samo vzdalo možnosti dalšího posunu ke hvězdám.


20.5.2004

Napsali o nás
Kladenský deník: V obou zápasech série svítil na ukazateli skóre po druhé třetině stav 2:2, koncovku však pokaždé zvládlo Torpedo. V obou případech ale odlišně. Zatímco v prvním utkání Čermák se Skálou brzy Torpedo uklidnili a to dovedlo zápas k poměrně jasné koncovce 5:3 (inkasovalo až v samotném závěru), odveta byla mnohem dramatičtější. Bresson v ní byl dlouho lepším týmem a na přelomu druhé a třetí třetiny byl psychicky hodně nahoře. Nejprve těsně před klaksonem srovnal Kutil, po změně stran poslal poražené do vedení Pergl. Dvě následné hrubky v rozehrávce však zužitkovala dvojice Fabinger - Neliba, což Bresson zlomilo.
 


20.5.2004

MH po roce opět ve finále
Další víkend začala série semifinále mezi bressonem a mh, nezávislý i závislý (samcha) pozorovatel musel uznat, že bressonský plačky byly pro torpedo nedůstojným soupeřem, mh hrálo celou sérii na půl plynu, protože ani zabrat nemuselo, bresson totiž předváděl hru kvality druhý vesnický ligy a byl ostudou play-off, torpedu, které mělo dost zraněných nebo nemocných hráčů stačilo v každém zápasu zabrat jen jednu třetinu, aby bezzubého soupeře přehrálo, i když bresson se snažil všemi svým nezbraněny přehrát mh nemělo šanci, takže jediným okamžikem, který by byl za zmínku je pozdní příjezd taxikem přímo z flámu samchi, který se pořád na vymlouval na nějakou selšlost důchodců, které se zúčastnil, v sérii skvěle zahrála druhá lajna a především osa velich fába nelibáč hrála v excelentní formě
 


11.5.2004

Torpedo do semifinále
V 1.kole play off oblastní ligy se Torpedo střetlo s béčkem Junglu. Podle papírových předpokladů to mělo být nejvyrovnanější čtvrtfinále a až na první zápas tomu opravdu tak bylo.Přestože se setkaly v sezóně dva nejlépe bránící týmy, které navíc neoplývaly příliš silnými střelci, byly včechny tři duely až neskutečně ofenzivní. V prvním zápase Jungle po rychlém vedení a počáteční převaze podlehl sebeuspokojení a to se mu stalo osudným. Torpedo se nevzdalo, do konce třetiny vyrovnalo a ve druhé části zasadilo zcela dezorientovanému soupeři SEDM dalších zásahů. Poslední třetina už se dohrávala za exhibice hnědek, ale všem bylo jasné, že druhý den se začne opět od nuly. Jungle neváhal nasadit do utkání svojí elitní formaci z áčka a zejména Příhoda si s hráči MH hrál jak kočka s myší. Zajistil vedení 4:1 a přestože ani tentokrát Torpedo zbraně nesložilo na víc, než na zkorigování výsledku to nestačilo. Rozhodující mač pak oplýval vším, co správný zápas play off má obsahovat - vysoké nasazení, několik zvratů ve vývoji skóre, excelentní výkony nejlepších hráčů obou mužstev i hru na hranici regulérnosti, na kterou bohužel doplatila posila z "béčka" - Vodas. Už v polovině 1. třetiny vedl Jungle 3:0 a zdálo se být jasno, ale MH se ani tentokrát nepoložilo. K obratu zavelel nejhouževnatější hráč a kapitán - Piňďour, který vykřesal jiskru naděje dokonce ve vlastním oslabení. A když se k němu přidal těsně před první sirénou další sváteční střelec Samuraj, poněkud nudící diváci v hledišti opět ožili. A právem - Torpedo předvedlo znovu fantastickou druhou část a vývoj zcela otočilo. Na začátku třetí již vedlo 7:4, ale tentokrát začli pro změnu kousat junglové a po chybách v defenzívě MH srovnali v polovině třetího dějství s Torpedem krok. Rozhodující moment ale přišel zanedlouho, když nejlepší mrdkohráč Krtek vstřelil po báječném křížném Samurajově pasu svůj první gól v zápase (do tý doby jen zaznamenal jen slabý čtyři přihrávky). Nicméně mu to stačilo na poněkud "překvapivé" vedení v kanadskym bodování play off. Při bližšim pohledu na tyto, vcelku bezvýznamné, statistiky ovšem vyjde najevo, že bez některých hráčů by to šlo asi o něco hůře.
 


5.5.2004

Oblastní liga - základní část
V letošní sezóně si Torpedo prodloužilo svůj zimní spánek a díky slabšímu nástupu do jarní části obsadilo v konečné tabulce 5. místo, i když pouhý jeden bod za druhým Bresonem. Oproti loňsku, kdy MH základní část vyhrálo, je to trochu ústup ze slávy, ale sezóna se bude hodnotit až po nadcházejícím play off. V něm čeká na mrdky béčko Junglu a přestože s ním mají letos kladnou bilanci, šance na postup jsou minimálně vyrovnané.
 


20.1.2004

Kladenský pohár 2004 - základní skupina
O víkendu sehrálo Torpedo zápasy základní skupiny kladenského poháru. Toto tradiční zpestření zimní přestávky má v regionu dobrou tradici a je většinou mužstev bráno velmi prestižně. Hraje se stejným systémem jako loni, kdy se týmy střetávají v osmi čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým a první dva postupují do vyřazovacích bojů. Torpedo obhajuje z loňska vynikající třetí místo, když dokráčelo až do semifinále, kde podlehlo letošnímu extraligovému nováčkovi ze Slaného, ale v souboji o bronzové medaile zaskočilo dalšího aspiranta o extraligu - Habešovnu Gladiators i s jejími hokejovými pomocníky. V cestě za obhajobou tohoto úspěchu přisoudil los MH do základní skupiny silný Jungle Fever, Black Casino a céčko Slaného. V prvním zápase sehrálo MH překvapivě vyrovnanou partii s Junglem, kdy mohlo pomýšlet i na vítězství ale jen díky vrozenému dřeváctví svých hráčů na něj v závěrečných minutách nedosáhlo. V nedělních soubojích, které měly díky ledovému povrchu s hokejbalem málo co společného pak celkem v klidu své soupeře přestřílelo a obsadilo konečné druhé místo ve skupině jen díky méně vstřeleným brankám než kolik dali Junglové. První cíl, kterým byl postup ze skupiny, tak byl splněn a v dalších bojích je zřejmě čeká jeden z dvojice týmů ECKG B a Dynamo, které Torpedo vyřadilo loni ve čtvrtfinále.
 


11.12.2003

Plichta na závěr
V zápase s Beer Stars tahalo Torpedo spíše za kratší konec, i když dostatek šancí byl na obou stranách. MH podlehlo do jisté míry sebeuspokojení a běhavější bíři jim svým pohybem dělali dost starostí. Nakonec se oba soupeři rozešli smírně, když minutu před koncem dotlačil vyrovnávací gól Čermis, který ač nejproduktivnější hráč mužstva, skóroval teprve ve třetím zápase.
 


4.12.2003

Torpedo boduje
Před posledním zápasem podzimní části se nachází Torpedo v celkem slušné formě a nadále se drží v popředí ligové tabulky. Deltu, která dokázala Torpedu za poslední tři sezóny vstřelit pouhé dva góly, k ničemu nepustilo a v pohodě dokráčelo k vítězství. Střelecké příležitosti, které protentokrát zůstaly povětšinou nevyužity, však MH naštěstí proměňovalo v předchozích duelech, kdy polevilo trochu v obraně a muselo tak ve hře dopředu přestřílet Strágo 6:5 a Spartu 8:6. Je jenom dobře, že když je slabší obrana, dokáže mužstvo zahrát dopředu a naopak, při absenci střeleckého štěstí se vyvarovat zbytečných chyb vzadu. V příslibu z předváděné hry by tak mělo Torpedo potvrdit úspěšný podzim v posledním zápase s doposud nevýraznými Beer Stars.
 


10.11.2003

Střelecké probuzení
Torpedo hrálo s nováčkem z Narka a čekalo se, zda se konečně proti poslednímu celku tabulky i výrazněji střelecky prosadí. To se mu nakonec podařilo, když střelecký koncert režíroval zejména nejproduktivnější jeho hráč - Čermis. Zaznamenal celkem šest bodů do kanadského bodování a výrazně v tomto směru odskočil svým dalším spoluhráčům, z nichž překvapivě se na druhé místo prosadil veterán Samuraj, který sice góly nestřílí, ale k nějakýmu tomu kontaktu s míčkem se občas před gólem připlete. Před tímto zápasem nejlepší střelec MH - Fába nerozchodil prasečinu libušínského Páji z minulého zápasu a je do konce podzimu mimo hru. Na hostování ho tak nahradil z Falconu zapůjčený Malčák, který se uvedl gólem a dvěmi asistencemi.
 


7.11.2003

Úspěšná Amálka
Naše béčko hrající nižší soutěž pod hlavičkou Amálka Hooligans, potvrzuje své kvality a drží se na druhém místě tabulky. V dosavadních sedmi zápasech odešla jen jednou poražena a tradičně patří mezi nejlépe střílející týmy. Oproti Torpedu je však v opačné situaci, kdy jí právě souboje se silnějšími protivníky teprve čekají.
 


7.11.2003

Remízový králové
Torpedo si připsalo v posledních zápasech dvě remízky a nadále potvrzuje návrat ke svému tradičnímu stylu hry. Trochu překvapující je snad jedině fakt, že v obou zápasech mělo k vítězství blíže a zejména v posledním s Libušínem, který do té doby neztratil jediný bod, to bylo hodně nečekané. Před zápasem by MH bralo bod všema deseti, ale zvlášť poté, co nastřelilo 6 tyček (!) může tato ztráta trochu mrzet. Nyní se ale teprve ukáže síla mužstva, protože má za sebou zápasy s nejsilnějšími celky a do konce podzimu už ho čekají jen souboje s týmy z chvostu tabulky. V těch by už Torpedo mělo bodovat naplno.
 


20.10.2003

Návrat Torpeda
Torpedo je zpět tak jak ho všichni znají - nejlepší obrana (spíš gólman) a mizernej útok. Přesně v duchu starých tradic se odehrávaly víkendové zápasy Torpeda. S lepšími Jungly držel mužstvo bezchybný Ondra a hnědky udržely své jednogólové vedení, když jediný gól vstřelil MíraDíra. Proti neškodným Cvrčkám se zase naplno projevila neschopnost MH vstřelit z tlaku nějakou branku, obvzlášť když chybí jediní střelci týmu Čermis a Krtek. Svojí převahu však Torpedo přeci jen zúročilo dvěma zářezy Vydry a Neliho. Kladně lze hodnotit fakt, že MH získalo 4 body s pouhými třemi vstřelenými góly. Horší už je, že i z těchto třech branek dali dvě posily z béčka. Co naplat, ty ruce už asi lepší nebudou.
 


13.10.2003

První porážka
Poprvé v letošní sezóně okusilo Torpedo hořkost porážky, celkem očekávaně s Dynamem. Hnědky nastoupily do zápasu s možná až přehnaným respektem, jehož vyústěním byl dvougolový náskok rozdělovských. Před koncem první části sice Skalka nekompromisní ránou hned po buly snížil, ale byla to jediná kloudná akce ze strany MH. Od druhé třetiny již byla hra vyrovnanější i díky tomu, že Dynamo začlo chvilkama hrát až moc na krásu. Bohužel i když tuto jejich snahu Torpedo občas se štěstím eliminovalo, přišel smolný třetí gól, kdy rána v přesilovce, která šla půl metru mimo i nad bránu, trefila Mírudíru kamsi mezi prdel a kebuli a odtud si to namířila za Ondru. MH to ale ještě nezlomilo a v posledním dějství začalo přeci jenom dotírat na Čokyho bránu. Dynamo již v té době hrálo vyloženě na jistotu a čekalo se, zda se Torpedu podaří jejich obranu přeci jenom překonat. Naneštěstí přišel zářez z vlastních řad, kdy již poněkud unavený Vydva váhal tak dlouho s rozehrávkou, až předved supernámaz zpozabrány soupeři, který nic netušícímu Ondrovi přidal dalšího fíka a bylo rozhodnuto.
 


6.10.2003

Další tři body
Torpedo odehrálo o víkendu další dva zápasy a stejně jako před 14 dny v nich vybojovalo tři body. V sobotu nejprve nastoupilo proti doposud suverénnímu Nižboru a snad poprvé proti tomuto soupeři nemělo výhodu v počtu hráčů a nemohlo se spoléhat na to, že soupeře "uběhá". Přesto celkem slušnou hrou a výkonu Ondry v brance drželo těsné vedení až do samého závěru, kdy rozhodčí 4 vteřiny před koncem uznal Nižboru střelu od modrý, která skončila na tyčce za gól!
V nedělním zápase byla účast hnědek ještě tristnější a na výkonu sedmi statečných to bylo znát. Únavou se jim tak třásly ruce, že i přes celkem slušnou převahu nebyly schopny trefit branku ani z těch nejvyloženějších pozic až na světlou výjimku - Čermise. Jemu se to povedlo naštěstí 4x a to stačilo.
 


1.10.2003

Sezóna začala
Začala další sezóna, ve které na Torpedo čeká nelehký úkol. Protože chce vždy skončit lépe než předcházející rok a zatím se mu to ve své historii vždy podařilo, musí letos po loňském prohraném finále soutěž vyhrát a postup do regionu pak se ziskem zpeněžit. Úkol to bude vzhledem ke kvalitním soupeřům těžký, nicméně MH by mělo přesto patřit k jedněm z favoritů soutěže. První hrací den se mu vydařil víceméně podle představ, když celkem v klidu přehrálo Cvrčky a ve druhém zápase stačilo běhat (chodit) s Brezónem a jen díky střelecké neschopnosti získalo jen jeden bod.