home info historie kontakt line up liga statistiky foto vzkazy

sms

MH centrum

 

Historie

Nápad založit hokejbalový oddíl TORPEDO MH vznikl v létě roku 1997, kdy se v restauraci Na rychtě v Řevničově spili hlavně tyto osoby: Ňéna Pelc, José Stárek a Jan Malý. Všichni měli již v minulosti jisté zkušenosti s aktivním sportem, ale až na Pepu Stárka v něm pouze stínovali a často byli i donuceni z týmu oddejít. Aby se jim holky nesmály, že jsou asportovními typy, rozhodli se založit si vlastní oddíl, kde by o sestavě rozhodovali oni sami, a kde by je nikdo nenechal zahřívat lavičku. To, že se rozhodli zrovna pro hokejbal byla jen drobná letní náhoda.

Ještě během prázdnin byl proveden nábor hráčů. Testy se konaly především na Bucku v restauraci Na hrázi, kde hráči (z řad kamarádů zakládajících členů) ukazovali svoje přednosti. Vzniklo jádro asi 10 hráčů, kteří však neměli o hokejbalu ani tuchy, a tak bylo třeba angažovat také nějaké posily. Náhoda tomu dala, že už na podzim se sestava konsolidovala na 20 hráčích, když tým posílily takové hvězdy současnosti jako gólman Ondra Bartůšek, útočníci Petr Čermák a Tomáš Kordík a především obránci Radek Zika a Roman Badin.

První sezónu zmáklo Torpédo celkem dobře (na nováčka), protože skončilo uprostřed tabulky. V sezóně 1998/99 skončilo Torpédo MH na čtvrté příčce 2.kladenské hokejbalové ligy (2.KHL). Bohužel, postupovaly pouze tři týmy, a tak se Torpéďáci připravovali na roli lídra 2.KHL pro sezónu 1999/2000. Jaké bylo jejich zklamání, když se uprostřed letního soustředění na Bucku dozvěděli, že z organizačních důvodů postupují do 1. Kladenské ligy i oni. Postup je vybičoval k poctivému tréninku a soustředění se změnilo z chlastačky na ultrahyper chlastačku.

Ve vyšší soutěži se Torpédo drželo svého tradičního stylu, t.j. holomajzna a " prešovský beton" podpořený výborným, na vše připraveným,  Bartochem v brance a občasným gólem. Ty měl na svědomí buď Čermis ze sóla nebo Korďas haluzí přes půl či celé hřiště. Zápasy 0:0 nebyly výjimkou. Není divu, že se Torpédo stalo jedním z nejoblíbenějších soupeřů. Nicméně se držel trend neustálého zlepšování a tým se v prvních dvou sezonách postupně přiblížil k branám play-off. V ročníku 2000/2001 uteklo již jen o jedno místo. Během roku přivedl pan učitel Malys do mužstva svého žáka. Nezletilého, vyhublého, trochu neohrabaného, tichého, slušného a všem vykajícího Honzíka Krtičků. No bude s ním práce, ale snad ho to trochu naučíme.

Událostí léta 2001 se stalo spojení s partou chuligánů z Amálky a vytvoření oddílu Amálka/Torpédo Hooligans M.H. sestávajícího se ze tří mužstev v soutěžích od regionu níže. Cílem byla výpomoc Amálce v regionu. Prostě chtěli Ondru. V praxi se vlastně nic nezměnilo, jen bylo možné použít více hráčů. Dá se říct, že Torpédo na tom vydělalo, protože někteří hráči se hostováním ve vyšší soutěži výrazně zlepšili ( Pinďour, Matouš ). V sezóně 2001/2002 tak postoupilo poprvé do vyřazovacích bojů a dokonce postoupilo přes Bresson do semifinále. Tam sice prohrálo s Plekancem a Hořavou, ale 4. místo stál za pěknou oslavičku v Safoušově špeluňce.

Do ročníku 2002/2003 vstupovalo M.H. již s označením A. V Amálce totiž zjistili, že jejich regionální tým je složen z velké části ze šikovných, ale značně namachrovaných borců hostujících z jiných mužstev, kterým na výsledcích moc nezáleží. Proto region odhlásili. Samotná sezóna byla divná. Torpédo dávalo hodně gólů, vyhrávalo lehce zápasy, soupeři se ho začali bát a brzo utkání vypouštěli. Výsledek je nepochopitelné vítězství v základní části o sedm bodů. Během roku se připojil restaurantér Al Skalka a začla se rodit úderná trojka Skalka, Čermis, Krtek doplněná nějakým kopytem. V play-off se umístění sice nepovedlo udržet, ovšem druhá příčka po finálové prohře se Sokolama byla celkem nečekaný úspěch. Navíc se Torpédo dostalo do finálového turnaje Kladenského poháru. Tam v utkání o třetí flek porazilo v prestižním boji opilců versus hokejisté dosti namyšlenou Habešovnu. Poslední hřebíček zasadil Ziky, když během střídání popletl strany a omylem běžel bránit před bránu Habešovny, čímž se ocitl sám před brankářem a skóroval. Zda střílel nebo to byl obranný zákrok se neví, ale byl to vítězný gól!

Následující sezóna nebyla tak jednoduchá. Torpédo často remizovalo, ovšem liga byla velmi vyrovnaná a celkové páté místo s jediným bodem ztráty na druhého o tom vypovídá. Forma stoupala a vyvrcholila v play-off. Čtvrtfinále s Junglama B byl úžasný boj. Hlavně třetí rozhodující zápas těžko něco překoná. Zvraty typu 0:3, 7:4, 7:7, 8:7 vypovídají o nerváku, který se odehrál. Tentokrát se celé play-off povedlo dotáhnout do vítězného konce. Takže MISTŘI!!! Bartoch byl nejlepším brankářem celé sezony, mužstvem vypiplaný Krtek nejužitečnějším hráčem play-off a trio z první lajny suveréně ovládlo kanadu vyřazovacích bojů. Paráda! A co dál? Torpédo je na stropě.