home info historie kontakt line up liga statistiky foto vzkazy

sms

MH centrum

Komentář zápasů Matyášem Vydrou alias naším Martinem Kociánem:

Předem hodnocení zápasů Torpedo M.H. je třeba náhodným čtenářům,kteří samozřejmě žádní nejsou, neboť o ně nikdo nestojí a natvrdlejším hráčům tohoto manšaftu sděliti:  Skiine, Ziky,Velichu, Pačesy, Fábo, Mají, Samcho seniore, Piňdoure, Hárosone,Krtku, Blonde Vydro, Lumene a Bartochu už nejsme jen Torpedo M.H.
Spojili jsem se s Amálkou a teď se jmenujeme Amálka / Torpedo Hooligans M.H. "B". Jináč se nic nestalo jen Baďour přibral další kila a již se přezdívá Prasour. Zika, Kordík a Čermák opět ztratili mnoho ze svých mohutných kštic a Blonde Vydra oslavil další rok ohne, což mu leze trochu na mozek, ale jinak jsme všichni ostatní normálně krásní a nijak nepostižení (fyzicky).

UBOHÝ ZAČÁTEK
Bresson Kings   :   Torpedo M.H.
2   :   1

V úvodu souteže nastoupilo Torpedo s nejsilnější sestavou, neboť se do sestavy vrátil  Kordík Vlasatý, Velíšek Líný a Krtek Hokejka. Torpedo ještě sehnalo na hostování nejlepšího střelce druhé kladenské ligy Majího, který sice přístupem k životosprávě nezapadá do koncepce týmu, ale s ohledem k jeho dětskému ksichtku mu byla udělena výjímka. Dal se tedy čekat zajímavý zápas s tradičním soupeřem. Jenže zápas se proměnil v boj, ve kterém hráli prim domácí, kteří svou jednoduchou hrou dostávali torpeďáky pod tlak. I když se hosté dostali do vedení působili velmi ospalým dojmem, neboť den před zápasem absolovalo pět hráčů dva zápasy regionální ligy a další čtyři zápas druhé kladenské ligy. Pořád se nemohli dostat do správné provozní teploty a nedokázali zastavovat útoky bressonských "kopyt"a místo aby začali makat a bojovat začli se nesmyslně hádat s rozhodčími nebo brečet a hádat se jak ženský prostě ubohost nad ubohost. Týmy jako by si vyměnily oproti minulému roku úlohy Torpedo brečelo a faulovalo a Bresson hrál tvořil a zaslouženě vyhrál. Hráči si jistě vezmou z tohoto zápasu ponaučení a v příštím zápase zabojují, i když je čeká těžký soupeř z Libušína.

Branky: 8:47 Fabinger ( Stočes Luděk, Vydra)
Vyloučení: 5:36 Stočes Tomáš (nadávání činovníkům), 5:49 Velíšek (krosček), 15:14 Velíšek (sekání), 26:05 Fabinger (krosček), 30:28 Vydra (hákování)

SPRAVEDLIVÁ DĚLBA
Torpedo M.H.   :   LIbušín Wings "B"
2  :   2

Zápas Torpeda a nováčka oblastní ligy byl okořeněn přítomností pěti hrači regionální ligy u obou soupeřů. Zápas tomu odpovídal a hrál se výborný hokejbal s parametry vyšší ligy. Torpedo sice hrálo chvílemi pod tlakem, ale nepouštělo soupeře do vyložených šancí a ostatní s přehledem řešil gólman Bartušek. Domácí se dostali do dvougólového vedení, ale opět se projevil náročný program u  většiny hráčů týmu a nedokázali nadějný výsledek udržet, i když hráli více přesilovek využili jen jedinou. Hráči se chovali opět chvílemi jako malé děti a párkrát se ozval brekot, ale i hráči chtěli odčinit trapný výkon z minulého kola a i když se nedařilo bojovali  a dřeli až na krev a bod si oprávněně zasloužili. Zvlaště "nejhezčí" útočník domácích Čermák, na kterém byl znatelný náročný program. I když nedává góly snaží se mužstvu pomoc obětavou černou prací, na kterou není zvyklý. A góly zatím za něho obstáravají obránci, zvláště Piňdour Vondra, který chytnul v posledních kolech obdivuhodnou střeleckou formu. Snad se v dalších zápasech k němu připojí ostatní hráči a zvláště letní posila opěvovaný brankostroj Majer.

Branky: 4:06 Vondra (Velíšek), 14:25 Vydra (Kordík, Čermák)
Vyloučení: 9:30 Velíšek (nedovolené bránění), 34:25 Bartušek (zdržování hry)

OSLABENÝ PŘEVÁLCOVÁN
Diablo Nižbor   :   Torpedo M.H.
1   :   4

V zápase, na který přijel Nižbor s velmi okleštěnou sestavou, se opět ukázala stará nemoc torpeďackých borců a to je nevyužívání šancí. Náhodný divák (byl jeden) se mohl na vlastní oči vidět kolik se musí Torpedo nadřít na gól. Od počátku uzamklo Nižbor před jeho bránu, ale hráči jakoby chvílemi ani branku dát nechtěli, my samozřejmě víme, že oni by rádi, ale jejich nešikovnost jim v tom brání. A tak se stalo to čeho se každý obával, na hráče Nižboru jednou obrana zapomněla a domácí  v pohodě skórovali. Naštěstí hosté dál trpělivě bránu dobývali až konečně pokořili výborného gólmana domácích. O výsledku hosté rozhodli až v úplném konci zápasu, když už domácí hráli velmi odevzdaně. Za zmínku stojí tři body do kanadského bodování letní posily Majera, která se již snad konečně probrala, neboť toto byla jeho poslední šance, protože podle zákulisních informací se již uvažovalo o ukončení hostování tohoto talentovaného hráče. Bohužel další útočníci opět neskórovali a vše museli za ně obstarat naši odhodlaní obránci.

Branky: 20:31 Vondra ( Majer ), 21:30 Zika ( Majer ), 33:09 Majer ( Stočes Luděk ), 33:50 Vydra ( Čermák )
Vyloučení: 33:14 Badin (krosček)

MAJER ROZHODL
      Torpedo M.H.   :   NFC Sparta "A"
1   :   0

Zápas, který by si spíše zasloužil remízu rozhodl svým gólem Majer, kterému roste k duhu předzápasová příprava vypracována dlouholetým výzkumem hráčů Torpeda. Třetiny měli vždy stejný průběh. Sparta z počátku třetin vlítla na domácí, kteří chvílemi neveděli kam dřív skočit, ale jejich prešovský beton opět fungoval na výbornou a i brankář Bartušek měl možnost ukázat svoje kvality. Po té ale domácím vždy došli síly, no přece jenom již nejsou nejmladší spíše jsou nejstarší. A v tuto chvíli začalo Torpedo vystrkovat růžky a párkrát též zahrozilo. Nakonci konců třetin už domácí Spartu jasně přehrávali. Ve třetí třetině, kdy již bylo jasné, že kdo dá gól vyhraje, vystřelil svůj parabolický projektil Vondra a Majer svojí tečí poslal hosty do kolen. Sparta se již nedokázala najít v sobě dost psychických sil po knock-outu Torpeda. Sice deset sekund před koncem se jim v power play povedlo vyrovnat, ale jejich hokejky se v té chvíli nacházely v nebesích, tak brána nebyla po právu uznána.

Branky: 28:16 Majer (Vondra)
Vyloučení: 2:48 Vydra (naražení na mantinel)

5   :   0

Asi vůbec nejlepší herní projev od svého založení předvedlo Torpedo proti Deltě. Delta, která skončila v minulém ročníku před Torpedem se před sezónou ještě posílila, ale proti tlaku domácích nedokázala najít žadnou zbraň. Torpedo se muselo obejít bez dvou hráčů základní sestavy Skiina a Zikiho. Místo nich byl povolán z rezervního týmu velezkušený bek a guru místních plátků Ruda Muzika, který zvládl svoji úlohu na výbornou a navíc vnesl do obrany více klidu. Hned od prvního vhazování zatlačilo Torpeda svého protivníka před jeho bránu a nepouštělo ho ze svých útočných kleští a bylo jen otázkou času, kdy se mu povede překonat oporu týmu gólmana Špalka. Naštěstí se konečně střelecky i herně probudil Čermis a nechal zapomenout na matné výkony a hrubé chyby v bránění z předchozích zápasů. Torpedo šlapalo a protivník z něho byl nešťastný a nestačil odolávat tlaku, který vyústil v třígólový náskok během pouhých tří minut. Delta byla naprosto zaskočena útočnou hrou Torpeda a zmohla se jen na střely s uctivé vzdálanosti, které v pohodě řešil brankář Bartušek, který dosáhl druhého shot-outu v řadě, a již 97minut a 27 vteřin nedostal gól a s průměrem jednoho gólu na zápas suveréně vévodí tabulce brankářů oblastní ligy, i když mu mnohdy pomohly dobře postavené tyče vlastní brány. Zápas se dohrával pod kontrolou domácích, kteří  dál ohrožovali branku domácí a své vítězství podtrhli dalšími dvěma trefamy. Pochvalu zaslouží celý tým, který výborně útočil i bránil a zvláště třetí lajna ve složení Meloun Pačes, která odvedla výborně svou černou práci a zvlaště Melounek po půl roční pauze předváděl věci vskutku nevídané.

Branky: 4:57 Majer ( Čermák ), Čermák ( Fabinger ), 7:52 Fabinger, 12:10 Čermák ( Stočes Tomáš), 29:08 Vydra
Vyloučení: 14:10 Bartušek ( zdržování ), 29:36 Muzika ( podražení)

JASNÝ ZÁPAS
 Torpedo M.H.   :   Hvězda Kladno "B"
10   :   1

Torpedo přepsalo dějiny, protože v tomto zápase poprvé ve své historii dokázalo dát deset gólů. Zápas se od první sekundy vyvíjel jednoznačně a domácí v pohodě přehrávali uboze hrajícího soupeře. V tomto zápase přerušil skvělou sérii brankář Bartušek, který dostal po deseti třetinách gól. Tím utvořil skvělý výkon, kdy neobdržel 122 minut a 43 sekund gól. Ódu na téma hokejbal předvedli hráči Muzika a Vydra, kdy si v útočném pásmu vyměnili několikrát z první míček a dovezli kotouč do prázdné brány za záda bezbraného brankáře hostí. Konečně snad tedy Torpedo vyvrátilo názor, že neumí dávat góly.

Branky: 0:29 Majer ( Čermák ), 2:00 Velíšek ( Muzika ), 5:26 Fabinger ( Vydra ), 8:01 Muzika, 16:03 Vydra ( Muzika ), 17:55 Majer ( Fabinger ), 18:29 Čermák ( Vydra ), 19:22 Stočes Luděk ( Stočes Tomáš ), 20:31 Stočes Luděk ( Vydra ), 34 :24 Velíšek ( Fabinger )
Vyloučení: 9:33 Čermák 1+1 ( hrubost )

PÁNBŮH JE M. NEBO H.
Nové Strašecí A   :   Torpedo M.H.
 0   :   2

Pánbůh je zaručeně M. nebo H. to si musel myslet nezávislý, náhodný, či divák bez kousku vkusu při sledování zápasu mezi Torpedem a Strágem. Strašecí, které mělo nůž na krku po dvou zbytečných kontumací, konečně složilo kvalitní tým, který by mohl konkurovat  těm nejlepším týmům.  V mužstvu nastoupilo řada vyhaslých a zneuznaných hokejek a  herní kvalitou jasně převyšovalo Torpedo. Hrál se fyzicky náročný hokejbal místy hlavně ze strany domácích až zákeřný. Co byste jste taky očekávaly od hokejek. V tomto směru zvláště vyčníval jakýsi Špirk (panebože co je to za jméno), který se nerozpakoval uhodit loktem do obličeje. Abychom byli objektivní, v ničem si s ním nezadal naspeedlý hostující Vydra, který též se nerozpakoval použít hokejku  jako kyj. Ale zpět k vlastní hře. Strašecí sice více kontrolovalo míček a chvílemi se dostávalo hosty pod tlak, ale naráželo stále na nepropustnou hráz jménem Bartušek. Ten držel, jako ostatně ve většině zápasech, Torpedo nad vodou. Ke konci první třetiny po krásné střele zatím vyhaslého střelce Čermáka šlo Torpedo do vedení, které zuby nehty drželo po většinu zápasu. Nešťastné Strašecí, těžko určit proč bylo nešťastné, jestli z vlastní nemohoucidátigólového , či z topredovskyvizuelněubohého, či z Bartochova výkonu, odvolalo brankáře. Power-play zahrálo prachbídně a dostalo zaslouženě, i když se štěstím, góla. Tomu předcházel únik Vydry, který ač šel sám na bránu raději zamířil do rohu, kde míč ztratil, projevily se abstinenční příznaky. Naštěstí situaci zachránil velezkušený Muzika, který ztracený míč vybojoval a skvěle přihrál  od modré čáry okolo prázdné brány o zadní mantinel Vydrovi, který zápas rozhodl.

Branky: 7:28 Čermák (Majer), 35:35 Vydra (Muzika)
Vyloučení: 13:07 Vydra (hákování), 17:21 Vydra (držení), 18:21 Velíšek (krosček), 21:07 Čermák (vysoká hůl), 29:09 Muzika (nesportovní chování)

NEODCHÁZELI JAKO PORAŽENÍ
Torpedo M.H.   :   Jungle Fever
  0   :   1

Vynikající hokejbal byl viděn 17.listopadu na Sítné. Kdo předpokládal, že se Torpedo zakope ve vlastní třetině a bude čekat na brejky, byl překvapen aktivní hrou domácích. Hosté, kteří se posílili před zápasem o borce Borše, se pokusiliroztočit kolotoč svých krátkých přihrávek na jeden dotek. Obě mužstva předvedla moderní hokejbal s rychlými dlouhými přihrávkami a aktivním pohybem. Junglové měli více štěstí a podařilo se jim střelit úvodní gól. Torpedo se dál tlačilo do šancí a vytvářelo si šance, které jim hosté nabízeli vlastní nedisciplinovaností. Jenže při přesilovkách chyběl klid zvláštěna pravé straně, kde nahradil štírka Fábu a rekreujicího se Velich Vydra. Ve druhé třetině palda na Torpedo deka a vypadalo to, že je již odepsané. Do třetí třetiny, ale naskočil do té doby jen divák Muzika, Pačes (se) vysunul dopředu a Jungle se dostali záhy pod tlak. Opět jeho hráči vlastními zbytečnými fauly dostali domácí do hry. Super obrovské a 120%-ní šance zahodili Majer  a vzápětí Vydra. Torpedo pak již nebylo schopno dát góla zvláště, když při závěrečné  power-play se nechal zbytečně vyloučit Vydra a hosté výhru ubojovali. V zápase, kterému by spíše slušela remíza, Torpedo ukázalo, že může v této sezóně a s podobnými výkony pomýšlet na vysněné play-off. Tak jen dál vy kriplíci.

Vyloučení: 35:23 Vydra (hrubost)