home info historie kontakt line up liga statistiky foto vzkazy

sms

MH centrum

 

Individuální hodnocení hráčů očima pánů Stočese a Vydry po sezóně 2001-2002

Badin (Skíín) – zdálo se mi, že v této sezóně opět přibral ňáká kila, ale protože jen při zmínce o jeho kilech začne hned štěkat, tak je to asi jen můj subjektivní dojem. I přes tento handicap hrál spolehlivě. Skoro celou sezónu hrál ve 3. obranářské lajně, kde dokazoval svoje obranářské kvality. Ukázal v sobě skrytý talent na bule a hlavně na tečování. Pokud zlepší pohyb a fyzičku, teda i pokud jí nezlepší, stálo by za pokus ho občas nasadit do přesilových her před bránu. Chtělo by to přidat více střelby a méně “kombinace”.

Bartušek (Bartoch “Slušňák”) – nejlepší gólman oblastní ligy.Ukázal, že již vyzrál v brankářskou osobnost, což si jen občas kazil zbytečným až teatrálním simulováním, i když někdy mu to i vyšlo, on už jiný nebude. Rozjížděl se sice pomalu, když maličko zanedbal letní přípravu, ale jeho forma gradovala v play-off, kde neměl konkurenci. Potřeboval by zlepšit spolupráci a hlavně komunikaci s obranou.

Čermák (Čermis Péťa Koutař)- před sezónou získal na hostování Majího a tím kvalitního spoluhráče k sobě do lajny. Měl velmi složitou situaci, protože byl trochu vmanipulován do pozice trenéra, která mu moc nevyhovovala. Trochu rezervy měl s koncovkou, kdy častokrát zbytečně přihrával místo střelby. Ale pokud vystřelil, téměř vždy padl překrásný gól. Jako trenér občas selhal, když místo povzbuzení, někdy až zbytečně neprávem kritizoval určité spoluhráče a zbytečnými fauly oslaboval svůj tým. Zvláště v posledním zápase play-off zbytečnou až trapnou potyčkou si vykoledoval stop na 6 zápasů. Někteří (já) od něj čekali ještě více gólů, ale i přesto vyhrál kanadské bodování Torpeda a se svým spoluhráčem Majím tvořili jeden z nejlepších útoků. Pokud zjednoduší koncovku, už teď slyším jeho protiargumenty, má velkou šanci vyhrát kanadské bodování oblastní ligy.

Český (Čoky)- odehrál za Torpedo jen jeden zápas, v němž dal 3 góly. Ukázal, že s tenisákem je jeho technika excelentní, ale potřebuje zlepšovat hru s plasťákem, kde má velké rezervy.

Fabinger (prcek Fába)- doplatil na časté střídání spoluhráčů v útoku. Když už se s někým sehrál, hned dostal jiného. Někdy zbytečně dlouho drží míček, i když má výhodněji postaveného spoluhráče. Bodově se mu tento ročník moc nevyvedl, ale jeho vingle při přesilovkách a blafáky do bekhendu byly excelentní. Když se mu nedařilo dopředu, snažil se hrát poctivě dozadu. Velice se zlepšil v obranné činnosti. Trochu přitvrdil, což se projevilo v jeho vysoké vylučovanosti. Snad mu prospěje plastikový míček, s kterým se začne již tato sezóna hrát a zlepší si tak svou gólovou statistiku.

Kordík (Hároson, moje banka na vlasy)- prodělal v této sezóně velký obrat. Za 1. začal hrát obránce a za 2. změnil vztah k týmu. Zpočátku sezóny měl opět náběh na své krámy a už byla připravena jeho transferkarta s přestupem, ale zavčas si uvědomil, čím je týmu prospěšný. Více začal dýchat pro tým, i když v tom má pořád rezervy, začal poctivě bránit a ve složitých situacích dokázal vypálit svojí pumelenici a skóroval. Měl problémy s koncentrací při zápasech, kdy ho občas zajímalo vše jiné než probíhající hra. Jinak ale na to, že hrál první rok obránce, počínal si obdivuhodně. Svojí malou pohyblivost po hřišti, nahrazuje přehledem. V příští sezóně se můžeme těšit na jeho hru, pokud dokáže opět přijmout hru, kterou je nejvíc potřebný celému týmu, např. hrát i 3.lajnu. Já ho osobně prosím, aby si přestal připisovat neexistující přihrávky a góly, protože mě pak někteří vytýkají, že jo Zbyňdo, že jsem mu nepřipsal nějaký bod.

Krtička (Krtek)- odehrál jen 9 zápasů a celé play – off. V průměru byl nejproduktivnějším hráčem. Za rok opět o něco vyzrál. Hrál výborně a jednoduše dopředu, ale nezapomněl ani na bránění. Občas měl problémy s dodržováním taktiky, ale jinak jde říci, že byl asi nejlepším útočníkem Torpeda.

Majer (Mají)- nejproduktivnější hráč okresní ligy se v Torpedu trochu trápil. Sám si asi myslel, že získá víc bodů. Vůbec mu nesedl styl Torpeda. Byl někdy až neprávem kritizován. Když se mu nedařilo v útoku, tak to nahrazoval precizní obranou hrou. Zvláště při přesilovkách dokázal své kvality. Ale nebyl ochoten přizpůsobit hru a čekal, že se přizpůsobí Torpedo. Ale i tak skvělý hráč, který má jistě kvality na vyšší soutěž. Díky Mají.

Malý (Malis)- bombónek Torpeda. Odehrál jen pár zápasů, když nasbíral několik trestných minut za svou horkokrevnost. Když přišel,hned hra byla zábavnější a zvláště jeho kibicování z pozice diváka bylo nezapomenutelné. I když nepatří k nejlepším hráčům, vím , že všichni se těší na jeho další účinkování v našem týmu.

Muzika (Dědeček)- Za Torpedo začal hrát až v průběhu sezóny. I přesto dokázal útočit na post nejproduktivnějšího obránce. I když to se mu nakonec nepovedlo, ukázal se jako nejstabilnější obránce. Do obraných řad vnesl klid a rozvážnost. Velký přínos pro Torpedo. Nejrespektovanější hráč, který ovšem své pozice vůbec nevyužíval a nechtěl zasahovat do vedení týmu. Škoda.

Stočes Tomáš (Samča)- na svůj věk a talent hrál výborně. Když bylo potřeba obětavě se vrhl pod soupeřovy nohy. Asi už nikdy z něj nebude šutér. Jeho přednosti jsou jinde, skvělé přihrávky. Byl nejlepším nahrávajícím obráncem. Nedokázal zkrotit tvrdé hlavy svých spoluhráčů, o když na to má dostatek respektu i předpokladů. Pořád burcoval a kritizoval přílišnou ubrečenost.

Stočes Luděk (Óbrbimbátor)- nikdo od něj neočekával skvělou hru holí, tu také nepředvedl. Byl ale nejlepším hráčem do oslabení celé soutěže. Neodpustil si svoje zpropadené bekhendy a zbrklé přihrávky, které si už asi nikdy nenechá vymluvit. Skvělý v obranné činnosti, vynikající při napadání.

Velíšek (lenoch Velich)- škoda, že neměl dost vůle dohrát celou sezónu. Do té doby nejlepší obránce, i když občas zbytečně vylučovaný. Má vynikající přehled a jako jediný umí přihrát po zemi přes celé hřiště. Ještě jednou škoda jeho lenosti a tvrdohlavosti, ale výsledek Torpeda ho povzbudil a již nikdy si nenechá ujít boje play-off.

Vodička (Vodas)- odehrál jen 1 zápas a 1 kolo play-off. V obou ukázal, že byl platnou posilou. Play-off odehrál tento zlý muž překvapivě v klidu, nechtěl hlavně nic zkazit a taky nic nezkazil. Skvělá posila.

Vondra (Piňdour)- buldok, který se nikdy nevzdal. I za nepříznivého stavu burcoval spoluhráče a uklidňoval trapné vzlyky. V play-off pozvledl 3.lajnu k grandióznímu výkonu. Jeho jedinou slabostí byla již známá přílišná přímočarost, kdy při držení míčku přestává sledovat mnohdy lépe postavené spoluhráče, a jak buldozer zbytečně tahá míček.

Vydra – hrál beka i útočníka. Na žádném postu nevynikl ni nezazářil. Jako kapitán zklamal, když v zoufalých situacích nedokázal vyburcovat mužstvo a stmelit ho , když potřebovalo pracovat jako tým a byl jako by duchem mimo. Třináctkrát byl trestné lavici a trapnými fauly oslaboval mužstvo. O jeho samozvané funkci kapitána budou muset hráči znovu rozhodnout před novou sezónou.

Zika (Ziki)- ve třetí lajně se trochu utápěl. Doplatil na zanedbanou letní přípravu, kdy vynechal mnoho tréninků. Byla na něm vidět malá rozehranost a teprve na konci sezóny začal strašit soupeře svými známými zametacími šouráky. Při větší navštěvovanosti tréninků má šanci se opět probojovat do vyšší lajny.

Zumr (Kamošovaholkafucker, Prasátko Torpeda)- odehrál jen 1 zápas s outsiderem soutěže. V tomto nakonec nervy drásajícím zápase se mu povedlo skórovat a zachránil Torpedo od ostudy. Silový hráč, který musí zlepšit přehled a pohyb po hřišti.

Skála (Míreček piččař) hrál jen 1 kolo play-off. Byly na něm vidět hokejové návyky, proto byl několikrát vyloučen. Ještě je hokejbalově nevyhraný, kazil až moc při rozehrávce. Jinak měl vynikající přehled, skvělé přihrávky v útočném pásmu.

Slovo vedoucího a kmeta mužstva ( na každého jednou dojde ) : Kolega pokladník toho řekl dost a nemám co bych dodal. Jen bych chtěl do příští sezóny apelovat na morálku a životosprávu mužstva. Ponocování a alkohol opravdu nejdou se sportem dohromady. Zvláště před nebo dokonce při zapase. Nikoho nejmenuji, ale všichni víme koho se to týká!

Otázku kapitána bych neřešil. Myslím, že ten současný je “muž” na svém místě. I když nezastírám, že jeden vhodnější kandidát by se v týmu našel. Ale já o to nestojím. (tady udělal autor překlep, chybu, věta měla znít takto, : (hlasitě) “ Ale já o to stojím!!!”)

Celkově si myslím, že na ten materiál dopadla minulá sezóna výborně. Jen neusnout na vavřínech! Mnozí si totiž po úspěchu začali myslet, že se snad hokejbal naučili. Mnozí se s vidinou plastového míčku těší, až jim “ten blbej tenisák” přestane překážet a konečně budou moci uplatnit svoji, tolik typickou, technickou hru plnou skvělých fines. Někteří se už pod dojmem prvních tréninků vrátili na zem ( např. autor tohoto blábolu). Někteří ovšem, zaslepeni několika velenáhodnými góly v tréninku nerozchytaným brankářům, stále v tomto bludu setrvávají ( namátkou četař Vondra ). Prostě: kde nic není, ani smrt nebere! Takže koukejte makat hoši, já tady věčně nebudu.

Pokud někdo má dojem, že na něj nedošlo nebo na někoho jiného, má možnost napsat svůj názor. I když nemá žádnou funkci, budeme akceptovat jeho názor a po zevrubné analýze a následné tiskové opravě ho rádi uveřejníme (předem doporučuji vyhnout se kritiky našich osob, ta bude stejně vyškrtnuta). Názory pište do návštěvní knihy, teda jestli fachá, jinak na skíínův mail.