Komentáře k zápasům podzimu 2000

TORPEDO ZASKOČILO FAVORITA

Torpedo M.H.  :  Sun Devils

3         :        1

10.9.2000 začala pro Torpedo  sezóna a  musíme přiznat, že velice šťastně. Protože málo, kdo mohl očekávat jeho vítězství nad favoritem ligy, který sice sestoupil z regionální ligy, ale jeho cílem je opětovný návrat. Jen zasvěcení ovšem věděli, že Sun Devils tomuto zápasu přikládají značnou pozornost, neboť Torpedo se jim podařilo porazit jenom jedinkrát na přípravném turnaji, kde bylo ovšem velmi oslabeno. Torpedo zvládlo zápas po taktické stránce velmi dobře, i když hosté vyrukovali s agresivní hrou. Takže jedinou černou kaňkou tohoto zápasu bylo chování hostujícího hráče Petra Trachty, který se snažil neustále vyvolávat konflikty, při nichž vyhrožoval svým bratrem, který všechny soupeřovi hráče jisto jistě zmrzačí. Při zevrubnějším rozboru došel náš expert přes drogovou problematiku Matouš Vydra k závěru, že tento hráč si pomáhá nedovolenými povzbuzujícími prostředky.

TRAPNÝ VÝKON HRÁČŮ TORPEDA

Beer Stars B     :     Torpedo M.H.

3           :           2

V dalším kole vyjelo mužstvo Torpeda M.H. do Švermova, kde mělo podle předpokladů jednoznačně přehrát outsidera ligy mužstvo Beer Stars B. Tento zápas zatím bohužel ukázal velkou slabinu mužstva a to je malá morální síla. Torpedo šlo lehce do vedení laciným gólem Tomáše Kordíka a zdálo, že setřáslo ze sebe pocit odpovědnosti a dojde si jednoduše pro dva body za vítězství. Ale opak byl pravdou, hráči přestali bojovat a dovolili domácím otočit výsledek. Velkou zásluhu na tom měl kiks gólman Bartuška, který svým nesprávným vyběhnutím dostal domácí do zápasu. . A zde se projevila již zmiňovaná slabina. Za výsledku 3:1 někteří hráči (Kordík a Malý J.) odmítali hrát a rozhádané mužstvo už dokázalo jen snížit na konečný výsledek. Na obranu výše zmíněných hráčů je třeba poznamenat, že měli své dny. Snad se do dalšího zápasu hráči poučí.

Branky: 17:13 Kordík ( Zika ), 31:33 Safrtál ( Zika )

Vyloučení: 6:49 Safrtál (sekání), 11:04 Safrtál (sekání), 14:10 Čermák (naražení na mantinel), 19:12 Malý J.(držení hole), 22:44 Malý J. (sekání)

POKLIDNÝ ZAPÁS SE ŠTASTNÝM KONCEM

Torpedo M.H.   :      P.P.T. Delta

2   :   2

Zápas s jedním nejstarších týmů Kladna se odehrával v poklidné atmosféře, o čemž hovoří i jen pět vyloučených hráčů. Tento zápas byl vlastně soubojem dvou brankářských generací mladého Bartuška a veteránu Špalka. Oba dva potvrdili, že patří k brankářské špičce. Zápas byl ze strany domácích opatrný, kteří si uvědomovali, že již nemůžou klopýtnou a hráli velmi ustrašeně. Toho využili hráči Delty, kteří si udržovali jednogólové vedení, o které je připravil mrňavý hráč Fabinger a hlavně rozhodčí Frolík, od jehož nohy se míček nečekaně odrazil do středu hřiště k volnému Fábovi, který ránou mezi špalky rozhodl o dělbě bodů. Je vidět, že hostování v týmu Falcon Fabingerovi prospívá a lze říci, že zde "vyrostl".

Branky: 16:24 Kordík (Čermák), 27:52 Fabinger.

Vyloučení: 9:18 Kordík (naražení na hrazení), 30:16 Velíšek (krosček) + Čermák 6 min.(nesportovní chování)

TORPEDO M.H. KONEČNĚ KOMPLETNÍ

Sklárna Nižbor AR   :   Torpedo M.H.

3   :   3

Ke čtvrtému zápasu zavítalo družstvo Torpeda na domácí hřiště Nižbora do Libušína. Poprvé v sezóně nastoupilo kompletní.Všichni přítomní se těšili hlavně na výkon hráče Badina, který poprvé nemusel malisovovat v Kolíně a nastoupil ve třetí lajně se spolusoftbalohráčem Zikou. Všichni přítomní, ale byli z jeho výkonu zklamáni. Na hřišti zhola nic nepředvedl. Pozorný divák si nemohl všimnout jeho nadváhy, která mu komplikovala pohyb po hřišti a i meloun mužstva J.Malý oplýval vyšší akcelerací než zmiňovaná pohaslá softbalová hvězda. Diváky nemohla nadchnout ani žalostná koncovka Torpeda, v níž  vynikal především hráč Vydra, který sice běhal po hřišti jako šílenec, ale šance, které mu spoluhráči neustále připravovali s železnou pravidelností zahazoval. I toto mělo za následek, že domácí vstupovali do poslední třetiny s dvougólovým náskokem. Torpedo, ale včas zabralo a stačilo v třetí třetině vyrovnat, na čemž měl především zásluhu guru kladenských sportovní stránek Rudolf Muzika, kterého Badin nastřelil šmouhou od modré tak šikovně, že z toho byl gól. Vzápětí přidal ještě gól Čermák, což vlilo Torpedu krev do žil a hráči Nižbora nevěděli, kam dříve skočit. Šance ovšem nedokázali už hráči proměnit, i když ve třech případech , již překonaného brankáře zachránila tyč. Závěrem lze poznamenat, že hra Torpeda se oproti minulým zápasům výrazně zlepšila, i když se jí dají vytknout individuální nedostatky, a proto vzkaz pro hráče, : "Baďoure udělej proboha něco s tím tvým ohromným zadkem a ty Vydro místo o své nemožné afro se starej více o koncovku. "

Branky: 2:50 Čermák, 25:06 Badin (Fabinger) , 25:35 Čermák

Vyloučení: 28:46 Kordík (nedovolená hra tělem)

ROZHODLY ČTYŘI ZPACKANÉ MINUTY

Torpedo M.H.   :   ECKG "C"

2   :   4

Tento zápas Torpedu vůbec nesedl, ale na jeho obranu musíme říci, že čas 8:30 v neděli Torpedu již léta nesedí. Hokejbalový potěr nejprve suverénně přehrával tým ECKG mohl děkovat gólmanovi Hrdličkovi, že před závěrečnou třetinou prohrával jenom 2:0. Do poslední třetiny vletěli hosté jako uragán a hráči Torpeda si chvílemi připadali jako statisti. Dlouho odolávali tlaku soupeře, který nepovolil ani po změně stran. Protože hráči nenacházeli proti výbornému Hrdličkovi zbraň, udeřilo na druhé straně. V osmé minutě hosté snížili a v dalších dvou minutách, nasázeli roztřesenému Torpedu další dva góly. Utkání mohl zrezimovat hráč Vydra půl minuty před koncem, kdy při power play se napřáhl mezi kruhama, ale gólmana neprostřelil. Nutno říci, že gól skrz žaludek ještě nikdo na světě nedal. Bohužel dobře míněnou radu si jistě nevzal k srdci a pokračoval ve své zahazovačské exhibici. Ještě se "vyznamenal" 10 sekund před koncem, kdy se na odkrytou bránu domácích řítil protihráč a on ho nemilosrdně brutálně skolil, z čehož profitovali hosté, kterým rozhodčí uznal technický gól.  Utrpení Topreda nemělo ještě skončit, neboť za hodinu a půl odehrálo další utkání.

Branky: 20:48 Čermák, (Pokorný), 29:51 Kordík

Vyloučení: 0

ANI KORDÍKOVA NADPRŮMĚRNÁ POTENCE NESTAČILA

Torpedo M.H.   :   Hbc Habešovna Gladiators

5   :   6

Ještě týž den sehráli hráči Torpeda druhý zápas s týmem Habešovny. Habešovna složená z více, či méně úspěšných hokejek hned od počátku tahala za delší konec a hráči Torpeda si museli připadat jako na kolotoči. Tým nad vodou držel jenom hráč s nejhustší kšticí Tomáš Kordík, který se blýsknul pěti body do kanadského bodování. Po završení hatriku se dokonce hráči domácích dostali do vedení, které se jim povedlo úspěšně držet do  půlky třetí třetiny, ve které hosté svou převahu vyjádřili též gólově a zápas otočili. Po té ještě hráči Kordík a tarzan týmu Pokorný zápas zdramatizovali, ale na více již nezbylo čas. Musíme poznamenat, že hráče Torpeda potopila vlastní nedisciplinovanost, kdy obzvláště hráč Honzík Badinů, který přislíbil svou účast na zápas dorazil s desetiminutovým zpožděním a v civilu, když se náhodou jenom procházel se svou masérkou a tento veledůležitý match využil ke zkrácení povinné romantiky. Managment týmu by měl přehodnotit postoj k tomuto hráči a zamyslet se jestli by nebylo lepší tohoto kráče vytrejdovat do jiného týmu, když nemá zájem za Torpedo hrát. Zájemci prý již se ozvali a v zákulisí se nejvíce skloňuje jméno Hbc Kolín Fotrs.

Branky: 6:54 Kordík (Čermák), 12:27 Kordík (Pokorný, Čermák), 19:47 Kordík (Čermák), 32:16 Kordík (Čermák, Pokorný), 35:17 Pokorný (Kordík)

Vyloučení:17:47 Zika (nedovolené bránění), 28:34 Vydra (podražení) + Stočes Luděk 6min.(osobní trest)

Pozn.: R. Badin (skiin) byl v době zápasu vážně zraněn, když si den před zápasem narazil v opilosti kýčelní kloub.

LUXUSNÍ VÝKON TORPEDA

Nové Strašecí   :   Topredo M.H.

1   :   4

Po neúspěšné sérii dvou nešťastně prohraných zápasů vyjelo Torpedo k dalšímu zápasu do Libušína, kde sehrálo další zápas s týmem z Nového Strašecí. Domácí měli být jasnými favority, ale neposíleni o vrcholové hokejky byli pouze poloviční. Ovšem je otázkou jestli by v pohodě hrající hosty přehráli i se svými posilami. Torpedo totiž hrálo ve skvělé formě a hned od počátku převzalo otěže utkání do svých rukou. Zvláště bezchybně hrající obrana nedovolila soupeři takřka nic. Její vynikající hru podtrhl obránce s nejnižšími pudy a nejvyšším čelem Zika, který po skvělé kombinaci dostal Torpedo do vedení. Hned za minutu se trefil tradiční šutér Kordík a zdálo se, že hosté dokráčejí v pohodě k vítězství. Ovšem Strašecí dostal do zápasu svým špatným vyběhnutím gólman Bartušek. Naštěstí  ani tento kiks nenahlodal luxusně hrající Torpedo, které po přestávce přidalo další dva góly a v poslední třetině už jen kontrolovalo vývoj zápasu. Musíme poznamenat, že Torpedo konečně předvedlo kvalitní výkon, s kterým by mohlo pomýšlet  i na příčky zajišťující play off. Stoupající formu musí ovšem dokázat i na kvalitnějších soupeřích, než-li bylo Nové Strašecí.

Branky: 2:38 Zika (Vydra, Čermák), 3:45 Kordík (Čermák), 17:51 Kordík (Zika), 22:42 Pokorný

Vyloučení: 13:17 Pokorný (sekání), 14:06 Zika (hrubost), 14:06 Bartušek (hrubost), 17:50 Vydra (nedovolené bránění)

TORPEDO DÁL ŠLAPE

Torpedo M.H.   :   NFC Sparta "A"

3   :   2

Další zápas, kde Torpedo mohlo dokázat vzestup formy, ho čekal další víkend, kdy na domácím "hřišti" přivítalo NFC Spartu. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a soupeři čekali na chybu soupeře. Tu první bohužel udělal brankář týmu domácích Bartušek, který pustil nahození  až ze soupeřovi  třetiny. No ukazuje se, že zanedbaná letní příprava začíná nosit svoje ovoce,ale  v poslední době je ovšem toho ovoce až přespříliš. Ovšem na obranu mladého gólmana musíme říci, že v letní přípravě ho postihla ta nehoda, že musel tokat. Ovšem vrcholná akce zápasu se zrodila o chvíli později. To hráč Vydra si za vlastní brankou vzal míček a začal útočit. Míček mu ovšem utekl od hokejky a on ho šíleně honil až přes celé hřiště. Ten k údivu všech překvapivě skončil v brance soupeře. Když v zápětí přidal další gól Čermák začali být hráči hostů nervózní. Ve druhé třetině Čermák, který musel nastoupit bez svého dvojčete z útoku Kordíka, přidal další překrásný gól. V poslední třetině se Sparta zmohla jen na sporné  zkorigování  stavu a Torpedo zaslouženě vyhrálo a dalo zapomenout na předcházející prachšpatné výsledky.

Branky: 8:00 Vydra, 10:21 Čermák (Stočes Tomáš),  17:22 Čermák (Stočes Luděk)

Vyloučení: 21:02 Pokorný (sekání), 24:56 Velíšek (podražení), 27:12 Velíšek (naražení na mantinel)

TREFILA SE I KOPYTA STOČESOVIC

Eagles Island   :   Torpedo M.H.

3   :   8

Torpedo potvrdilo vzestup formy, když si s chutí zastřílelo. Tým domácích byl oslaben letními odchody opor a neschopností managmentu, který nedokázal zajistit registrace stávajícím oporám. Největší slabinou byla obranná činnost, kterou hráči Torpeda nemilosrdně trestali. Musíme poznamenat, že zápas měl od počátku jednoznačný charakter, ale  hráči nevstřelili normální gól až snad jen Bakéro Kordík. Jinak všechny góly padly chybách brankáře hostí, anebo dokonce Vydra dosáhl svého gólu rukou. Další kuriózní gól dal v  poslední třetině Kordík, když mu brankář hostí hodil míček přímo na hůl v domnění, že je již pískáno. Je vidět, že soupeř byl naprosto neschopný, protože góly dosáhli i veterán a dědek  Stočes Tomáš a jeho bratr Elektrónek Luděk, který je vždy namachrovaný kvůli muskulatuře, kterou mu matka Příroda darovala a musí se popravdě říci, že se velmi spletla. Proto jedinou zajímavostí jsou  tři tresty narušeného Vydry a dva prcka Fáby. Jen doufejme, že si hráči Torpeda nevybrali všechno naštěstí najednou a zbude jim i trochy do dalších zápasů, kde ho budou potřebovat, neboť nastoupí proti soupeřům, kteří se pohybují v tabulce v těsné blízkosti. Snad se taky na tyto zápasy dostaví mužstvo kompletní jako v tomto případě, zvláště apelujeme na hráče Badina, který dostal poslední šanci a věříme, že již nevynechá ani jeden zápas do konce ligy, protože jeho průměr bod na zápas je na beka více než solidní.

Branky: 5:47 Kordík (Velíšek, Vydra), 8:17 Vydra (Čermák, Kordík), 13:41 Velíšek, 23:26 Stočes Tomáš (Fabinger), 25:12 Čermák (Kordík, Badin), 28:17 Kordík, 31:15 Čermák, 32:26 Stočes Luděk

Vyloučení: 2:25 Fabinger ( nedovolené bránění), 6:11Vydra (sekání), 15:12 Badin (držení), 19:36 Vydra (sekání), 20:11 Velíšek (nesportovní chování), 23:44 Vydra (hákování), 25:37 Fabinger (sekání)

DALŠÍ TRAPAS

Torpedo M.H.   :   Bresson Kings

0   :   5

Ostudné vystoupení hráčů Torpeda, tak by se dal charakterizovat tento zápas s odvěkým soupeřem z Bressona. Čekal se zápas plný osobních soubojů a mála branek. Ovšem Bresson vytěžil z minima maximum a na co sáhl to mu tam spadlo. Torpedo nezačalo špatně, ale do vedení šli hned od počátku hosté, kteří v polovině první třetiny vedli již dva nula. Hráče Torpeda nevzkřísil ani oddechový čas dál hráli jakoby bez nápadu. Jediné, v čem s hráčemi z Bressonu drželi krok byly vyloučení. Pravda ovšem byla, že hráči hostí se ochotně káceli k zemi, s čímž si Torpeďáci nevěděli rady a začínali být stále psychičtěji více a více labilnější. Druhá třetina mohla přinést obrat, kdyby neschopný Vydra  byl ochoten zasáhnout něco jiného než žaludek gólmana. V této třetině Torpedo nedokázalo obrátit výsledek, i když hrálo takřka třetinu přesilovku. Poslední třetina se hrála už jen z povinnosti a hráči nedokázali využít ani sedm minut přesilové hry, kterou jim prasácky hrající tým Bressona nabídl. Na obranu lze říci, že s hráčema Torpeda si zalaškovala matka příroda, neboť tento zápas měli tři hráči Kordík, Malý Jan, Pokorný své dny, které se projevovali jejich přehnanou podrážděností a tím, že zápas odmítali dohrát. Ještě stojí za zmínku, že Torpedo představilo svoji novou posilu Krtičku, který ovšem dostal málo šancí na to, aby ukázala co v ní je. Snad se Torpedo poučilo a pochopilo, že když hraje přesilovku je to výhoda a cílem toho je vstřelit gól.

Vyloučení: 5:58 Fabinger (podražení), 16:41 Vydra (podražení), 19:18 Vondra (sekání), 23:44 Čermák (sekání), 25:36 Čermák (faul loktem), 27:56 Bartušek (sekání) + Vondra, Krtička, Bartušek 6 min. (nesportovní chování)

ZASE BEZ GÓLU

Jungle Fever   :   Torpedo M.H.

6   :   0

Další zápas bez vstřeleného gólu to je nelichotivá bilance Torpeda. V tomto utkání hostí byli ve zjevné nevýhodě, protože nenastoupily tradiční ( Zika, Pokorný, Fabinger, Bartušek) i netradiční (Badin) opory. Zvláště obranu je třeba pochválit, neboť se  bila jen ve třech lidech a nelze jí dát na vrub jediný gól. Další pochvalu zaslouží gólman, v kterého se v tomto utkaní převtělil kanonýr Kordík, což bylo též jednou ze příčin nulové produktivity torpeďáckého útoku. To bylo ještě umocněno tím, že v útoku hrály "esa" v podobě dlouhána Safrtála, jehož jediný rychlejší pohyb bylo neustálé strkání si jazyky do nosu a lenocha Velíška, který se neustále válel před soupeřovou střídačkou v jejich hemrech. V této sestavě se hosté možná až příliš brzy smířili s porážkou a v pohodě hrajícím domácím od druhé třetiny nechávali příliš mnoho volného prostoru. Pokud se k tomuto připočte Vydrova impotence, který není schopný skórovat v životě ani na hřišti, je vcelku jasné, jak se tento výsledek zrodil. Ale musí se konstatovat, že hra Torpeda, i když se to nezdá se oproti minulým zápasům výrazně zvedla a výsledek neodpovídá o průběhu hry.  Jen žalostná koncovka byla příčinou, že gólman hostí si vychytal pravděpodobně jednu z mála nul ve své kariéře a výsledku by slušely minimálně tři góly na straně Torpeda. Snad se z toho hráči poučí a začnou pravidelně docházet na tréninky, aby, i když nemají na hokejbal talent, něco při tréninkách nadřeli, jinak je čeká sestup do nižší ligy.

Vyloučení: 30:20 Vydra (naražení)

NEZASLOUŽILI SI  ANI BOD

Torpedo M.H.   :   Hbc Kozel Unhošť

2   :   2

Další bod do tabulky si Torpedo  připsalo při zápase s výborně hrající Unhoští. Domácí byli od počátečního vhazování pod neustálým tlakem a jen chyby hostujícího gólmana jim umožnili střelit dva góly. Torpedo nebylo schopno vymyslet zhola nic a neustálo se, někdy až zoufale, bránilo. Hosté dopláceli na to, že v prvních dvou třetinách sice soupeře pohybem přehrávali, ale nebyli schopni si vypracovat stoprocentní šanci. Teprve v poslední třetině si začali vytvářet šance a hlavně je proměňovat a Torpedo muselo častokrát poděkovat, v tomto zápase překvapivě nechybujícímu brankáři Bartuškovi, který soupeřovy útočníky naprosto vychytal, i když mu  ve dvou případech pomohly tyče jeho svatyně. Nakonec při power-play se podařilo Unhošti zaslouženě vyrovnat a domácí se ještě museli strachovat o výsledek. Pokud někdo sledoval zápas se střízlivými očima musel uznat, že Unhošť hrála velice dobře, ale k tomu jí dopomohlo trapně hrající Torpedo, které poslední dobou prochází herní krizí a jistě ocení, že toto byl předposlední zápas podzimu. Torpedo hraje chaoticky a občas nezávislí pozorovatel zjišťuje jakoby honba za osobními statistikami přebíjela týmového ducha, kterým bylo Torpedo proslulé. Přitom hráči, i když už se dostanou do šance, stejně ji nepromění, a proto byl jim jistě prospělo, kdyby se více věnovali obraným činnostem jako bratři Stočesů (Pačes a jeho starší, ženatý (odepsaný), zkušený, alkoholem nasáklý,  nikdy na zápase střízlivý bratr Tomáš).

Branky: 1:53 Čermák, 15:09 Čermák (Kordík)

Vyloučení: 5:30 Kordík (hákování),  5:30 Kordík (sekání), 12:42 Badin (1+1 kopnutí), 28:00 Vydra (hrubost), 28:00 Zika (hrubost), 33:57 Kordík (hákování), 35:55 Čermák (hrubost) + 6.min.Čermák (osobní trest)

OBRANA ROZHODLA O VÝSLEDKU

Hbc Nicht Schissen   :   Torpedo M.H.

2   :   4

Konečně!!!!!!!! Torpedo zabralo o předvedlo konečně jiný výkon, než-li trapný. Osud zápasu si vzala do rukou obrana. Nejprve nestačil Vondra včas přistoupit k domácímu útočníkovi a ten jeho zaváhání potrestal vedoucím gólem. Po té v pohodě hrající, zkušený obránce Stočes T., jehož vzorem jsou další zkušení hráči Kasík a Mádl, vyrovnal dorážkou po skvělé střele Pokorného, i když nechybělo mnoho a odkrytou branku málem netrefil. Další hrubku vyrobila pohaslá  reprezentační softbalová hvězda Badin, když minul rukou vzduchem letící míček a umožnil opět domácím dostat se do vedení. No alespoň konečně víme proč byl vyhozen z repre, měl prostě levý ruce a to je u nadhazovače fakt blbý. Torpedo se nevzdalo, dál přehrávalo Nichty a  trpělivě čekalo na vyrovnání. Toho se dočkalo ve poslední třetině, když po Safrtálovu nahození skóroval Vydra (no konečně). Torpedo po té přitlačilo soupeře ještě více a po geniálním nahození nejstaršího hráče Stočese T., stačilo prckovi Fabingerovi míček jen lehce tečovat a poslal hosty do vedení. Minutu před koncem ještě zvýšil vedení životní střelou svob.mgr.Vondra (pro vojína Vondru nádherný žet esko) a Torpedo mohlo začít slavit. Jedinou kaňkou utkání byl další šestiminutový trest manekýna Čermáka, který i když věděl, že další trest znamená pro něho stop, si neodpustil některé hanlivé výroky k hanlivému rozhodčímu. No měl by si přebrat v hlavě, čeho se mu povedlo dosáhnout kromě toho, že ukojil družku. Oslabil Torpedo na první jarní zápasy, čímž ho poslal do kolen, protože podle přesných výpočtů, jarní víkendy zastihnou Kordíka, Malého J. a Pokorného v jejich dnech, Vondru nepustí z vojny, Badin se Zikou budou malisovat, Bartušek tokat, Velíšek spát, Fabinger shánět skleněný oko a Krtička se bát Kordíka. Předpokládaná sestava proto je, v bráně Safrtál, obrana Stočes L., Vydra a útok Malý D., Stočes T. Děkujeme, Čermáku!

Branky: 21:20 Stočes T. (Pokorný, Fabinger), 30:01 Vydra (Safrtál), 34:01 Fabinger (Stočes T., Čermák), 34:57 Vondra (Stočes L.)

Vyloučení: 1:01 Badin (naražení), 3:21 Čermák (nesportovní chování), 10:02 Fabinger (držení), 12:23 Kordík (naražení, 19:17 Vydra (krosček), 26:53 Vydra (držení), 27:39 Kordík (krosček), 31:08 Zika (držení), 32:10 Pokorný (sekání)